Chaber Apartamenty, Swornegacie
Pamiątki z przeszłości - Odkryj bogactwo tradycji i historii Kaszub
 1. Strona główna
 2. Atrakcje
 3. Pamiątki z przeszłości - odkryj bogactwo tradycji i historii Kaszub

Pamiątki z przeszłości - odkryj bogactwo tradycji i historii Kaszub

Data
przyjazdu
Data
wyjazdu

Pamiątki z przeszłości - Odkryj bogactwo tradycji i historii Kaszub

Kaszuby to oczywiście wspaniała, często jeszcze pierwotna natura, ale także niezwykła kultura i bogata historia. Dzięki zaangażowaniu i pasji miłośników tradycji i kultury w regionie można zwiedzić ciekawe muzea, zabytki i skanseny.

Kaszuby to oczywiście wspaniała, często jeszcze pierwotna natura, ale także niezwykła kultura i bogata historia. Dzięki zaangażowaniu i pasji miłośników tradycji i kultury w regionie można zwiedzić ciekawe muzea, zabytki i skanseny.
 

 • Kaszubski Dom Rękodzieła Ludowego w Swornegaciach to izba regionalna mieszcząca się w stylizowanej na ludową chacie. Można tu zobaczyć wystawę kaszubskich tradycyjnych sprzętów i narzędzi, obejrzeć i kupić tutejsze rękodzieło, a także zwiedzić wystawy prac lokalnych artystów. W Domu odbywają się także warsztaty rękodzieła oraz kulinarne. Na miejscu działa punkt informacji turystycznej.
  Zobacz więcej: http://www.swornegacie.org.pl/dla-turysty/kaszubski-dom-rekodziela-ludowego/
   
 • Zamek krzyżacki w Człuchowie, wzniesiony na początku XIV wieku, był potężną, niezdobytą twierdzą, porównywalną do Malborka. Do dziś zachowała się świadcząca o niegdysiejszej potędze zamkowa wieża (miała 13 kondygnacji) z tarasem widokowym oraz resztki murów obronnych. W zamkowym parku prezentowana jest kolekcja maszyn oblężniczych. Przy wieży znajduje się kościół ewangelicki z początku XIX wieku.
  Więcej: http://www.muzeumczluchow.pl/
   
 • Muzeum Chata Kaszubska w Brusach-Jagliach to powstałe z inicjatywy miłośników kaszubskiej kultury muzeum regionalne, w którym prezentowane są eksponaty zebrane wśród okolicznej ludności. Na szczególną uwagę zasługują przedmioty użytku codziennego oraz zabytki techniki użytkowej. Nieodłącznymi elementami Chaty są prace znakomitego artysty – Józefa Chełmowskiego – z niezwykle malowniczymi ulami prezentowanymi w muzealnym ogrodzie.
  Więcej o historii powstania Chaty: http://www.ckibbrusy.pl/info/historia-chata-kaszubska.html
   
 • Początki Kaszubskiego Parku Etnograficznego we Wdzydzach Kiszewskich sięgają początków XX w. Założycielami pierwszego na polskich ziemiach muzeum na wolnym powietrzu byli Teodora i Izydor Gulgowscy, a pierwszym obiektem muzealnym stała się XVIII-wieczna gburska chałupa. Obecnie muzeum to ponad 22 ha terenu zabudowanego ponad 50 różnorodnymi obiektami architektury regionalnej.
  Więcej o Parku: http://www.muzeum-wdzydze.gda.pl/informacje.html
   
 • Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie posiada najbogatszą ekspozycję pojazdów szynowych w Polsce północnej. Oprócz możliwości obejrzenia z bliska tej kolekcji, turyści mogą zwiedzić również zrewitalizowaną halę parowozowni, dawny budynek biurowy i pomieszczenia warsztatowe. W Muzeum stworzono też specjalną ekspozycję dla osób niewidomych.
  Dowiedz się więcej: http://muzeumkolejnictwa.com.pl/muzeum/
   
 • Muzeum Akordeonów w Kościerzynie nie bez przyczyny powstało w sercu Kaszub – regionu, w którym muzyka akordeonowa na stałe wpisała się w tradycję. Prezentowana w Muzeum kolekcja akordeonów to efekt pasji i poszukiwań Pawła Nowaka, akordeonisty, który tworzy ją od 1999 roku. W 2010 roku zbiór liczył 180 wyjątkowych instrumentów.
  Poznaj historię Muzeum Akordeonów: http://muzeumakordeonu.com.pl/muzeum/
   
 • Zamek krzyżacki w Bytowie został wybudowany w XV wieku i jest najważniejszym zabytkiem miasta. W tutejszym Muzeum Zachodniokaszubskim znajduje się stała wystawa dokumentująca kulturę Kaszubów bytowskich oraz wystawy myśliwska i archeologiczna. Można tam także zobaczyć, jak wyglądały m.in. kaplica, dormitorium czy komnata prokuratora. Oprócz muzeum w zamku mieszczą się także hotel, restauracja oraz klub bilardowy.
  Więcej o muzeum: http://magazynkaszuby.pl/atrakcje/bytow-zamek-krzyzacki-muzeum-zachodniokaszubskie-hotel-zwiedzaj-odpoczywaj-bytowie/

Międzymostowa 5
89-608, Swornegacie PL

Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z naszymi promocyjami i ofertami specjalnymi.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij