Chaber Apartamenty, Swornegacie
Park Narodowy Bory Tucholskie - Leśny skarb narodowy
  1. Strona główna
  2. Atrakcje
  3. Park narodowy bory tucholskie - leśny skarb narodowy

Park narodowy bory tucholskie - leśny skarb narodowy

Data
przyjazdu
Data
wyjazdu

Park Narodowy Bory Tucholskie - Leśny skarb narodowy

Odkryj tajemnice unikatowego kompleksu leśnego. Wspaniałe bory, z bogactwem flory i fauny, krystalicznie czyste jeziora, śródlądowe wydmy, torfowiska, bagna i pomniki przyrody to tylko kilka przykładów skarbów natury, które musisz tu zobaczyć.

Park Narodowy Bory Tucholskie to miejsce wyjątkowe w skali kraju i nie tylko – znajdziesz tutaj czyste jeziora (w tym także dystroficzne i lobeliowe), wydmy śródlądowe, jak i rozległe obszary leśne.
Park Narodowy Bory Tucholskie został utworzony w 1996 roku. Na jego terenie znajduje się 21 niezwykłych jezior. Najgłębszym jest Jezioro Ostrowite, na uwagę zasługują też występujące jedynie na Pomorzu rzadkie jeziora lobeliowe (Wielkie Gacno, Małe Gacno, Nierybno i Głuche). Jedną z popularniejszych atrakcji turystycznych jest Struga Siedmiu Jezior, swoista „rzeka” o długości 14 km, którą stanowią połączone w jeden ciąg jeziora: Ostrowite, Zielone, Jeleń, Bełczak, Główka, Płęsno i Skrzynka-Mielnica.

Na terenie Parku znaleźć można rzadkie gatunki roślin, np. rosiczkę czy widłaki, a także ponad 300 gatunków grzybów (w obrębie Parku Narodowego nie wolno ich zbierać). Znajdują się tu ponadto pomniki przyrody: 600-letni dąb Bartuś nad Jeziorem Płęsno (608 cm w obwodzie), sosna zwyczajna przy drodze Bachorze-Małe – Swornegacie (397 cm w obwodzie).

Przez Park prowadzą szlaki piesze, z najciekawszym czerwonym Szlakiem Kaszubskim im. Juliana Rydzkowskiego na czele (z Chojnic do Wiela), malowniczymi niebieskim (na odcinku Swornegacie-Swornegacie) lub żółtym (Swornegacie-Styporc), ciekawe szlaki rowerowe, a także ścieżki edukacyjne.

Więcej: http://www.pnbt.com.pl/
Geoportal Parku Narodowego Bory Tucholskie: http://gis.pnbt.com.pl/
Zasady zachowania w Parku Narodowym Bory Tucholskie:
 http://www.pnbt.com.pl/zasady_zwiedzania_i_korzystania_z_pnbt-363

 

Międzymostowa 5
89-608, Swornegacie PL

Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z naszymi promocyjami i ofertami specjalnymi.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij