Chaber Apartamenty, Swornegacie
Nordic walking
  1. Strona główna
  2. Atrakcje
  3. Szczegóły atrakcji

Szczegóły atrakcji

Data
przyjazdu
Data
wyjazdu

Nordic walking

Nordic walking to aktywność prozdrowotna, angażująca do 90% mięśni całego ciała. Obecnie tego typu marsze uprawiane są przez miliony ludzi w każdym wieku, na całym świecie. Szlaki Borów Tucholskich są idealne do spacerów z kijkami. 

 

Poznaj nasze szlaki i zapraszamy do aktywnego spędzenia czasu w Swornegaciach! Niezależnie od pory roku, pogody, wieku dotleń swoje ciało i umysł, złap witaminę D. Zaczerp z natury energie i radość.

Odzyskaj spokój i równowagę! 

 

 Najciekawsze szlaki piesze w okolicy:

 

  • Niebieska ścieżka dydaktyczna „Piła Młyn” (długość trasy – 5,7 km, czas potrzebny na pokonanie – 2,5 h) prowadzi przez najciekawsze obszary Parku Narodowego Bory Tucholskie, począwszy od miejscowości Bachorze, kończąc w punkcie widokowym na Jezioro Charzykowskie. Szlak ma wyjątkowe walory dydaktyczne – prowadzi przez najatrakcyjniejsze tereny Parku Narodowego Bory Tucholskie. Na zwiedzających czeka 13 przystanków, na których mogą bliżej przyjrzeć się wyjątkowym okazom tutejszej fauny i flory, a także odwiedzić ciekawe miejsca, poznać typy jezior i zobaczyć pomniki przyrody.

Dowiedz się więcej: http://www.pnbt.com.pl/niebieska_sciezka_dydaktyczna_pila_mlyn-195
 

  • Czarny szlak „Łącznikowy” (długość trasy – ok. 5 km) prowadzi z miejscowości Drzewicz do miejsca przecięcia z zielonym szlakiem „Strugi Siedmiu Jezior”. Najatrakcyjniejsze punkty tej trasy to aleja brzóz, jezioro lobeliowe Nierybno oraz „pętla Lipnickiego” – miejsce, w którym niegdyś wydobywano tutejsze bogactwo naturalne – torf.

Dowiedz się więcej: http://www.pnbt.com.pl/czarny_szlak_lacznikowy-650,47,565
 

  • Szlak Kaszubski im. Juliana Rydzkowskiego (czerwony) ma długość ok. 56 km i prowadzi z Chojnic, przez Jarcewo, Stary Młyn, Funkę, Bachorze, Piłę Młyn, Męcikał, Czarniż, Kosobudy, Dąbrowę do Wiela. Wspaniała trasa pozwala na poznanie tej części Kaszub zarówno od strony historycznej, kulturowej, jak i geograficzno-przyrodniczej.

Więcej informacji: http://www.pnbt.com.pl/szlak_kaszubski_im_juliana_rydzkowskiego_czerwony-650,44,565
 

  • Niebieski „Szlak Brdy” o długości 162 km prowadzi z Bydgoszczy do Konarzyn. Ten najdłuższy szlak pieszy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, choć nie należy do najłatwiejszych, jest jedną z najważniejszych tras turystycznych, docenianą zarówno przez amatorów pieszych wędrówek, jak i rowerzystów, gdyż doskonale prezentuje przyrodnicze, historyczne i kulturowe walory tych terenów.

Szczegółowy opis trasy: http://www.pnbt.com.pl/niebieski_szlak_brdy-650,45,565
 

  • Zielony szlak „Strugi Siedmiu Jezior” z Charzyków do Chojnic ma długość 48 km i wiedzie przez Zaborski Park Krajobrazowy oraz wokół leśnych jezior Parku Narodowego Bory Tucholskie. Do najważniejszych atrakcji należą: Struga Siedmiu Jezior – unikatowe zjawisko hydrologiczne, punkt widokowy nad brzegiem Jeziora Charzykowskiego, a także lobeliowe jeziora Małe i Wielkie Gacno.

Dowiedz się więcej: http://www.pnbt.com.pl/zielony_szlak_strugi_siedmiu_jezior-650,46,565
 

  • Żółty szlak „Łącznikowy” prowadzący od Jeziora Dybrzk do Jeziora Jeleń ma długość zaledwie 1,5 km i łączy szlaki piesze: niebieski z czerwonym i zielonym.

Link do strony: http://www.pnbt.com.pl/zolty_szlak_lacznikowy-650,1233,565

Międzymostowa 5
89-608, Swornegacie PL

Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z naszymi promocyjami i ofertami specjalnymi.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij