Chaber Apartamenty, Swornegacie
Nordic walking
  1. Main page
  2. Attractions
  3. Attraction details

Attraction details

Date of arrival
Departure date

Nordic walking

Nordic walking to aktywność prozdrowotna, angażująca do 90% mięśni całego ciała. Obecnie tego typu marsze uprawiane są przez miliony ludzi w każdym wieku, na całym świecie. Szlaki Borów Tucholskich są idealne do spacerów z kijkami. 

 

Poznaj nasze szlaki i zapraszamy do aktywnego spędzenia czasu w Swornegaciach! Niezależnie od pory roku, pogody, wieku dotleń swoje ciało i umysł, złap witaminę D. Zaczerp z natury energie i radość.

Odzyskaj spokój i równowagę! 

 

 Najciekawsze szlaki piesze w okolicy:

 

  • Niebieska ścieżka dydaktyczna „Piła Młyn” (długość trasy – 5,7 km, czas potrzebny na pokonanie – 2,5 h) prowadzi przez najciekawsze obszary Parku Narodowego Bory Tucholskie, począwszy od miejscowości Bachorze, kończąc w punkcie widokowym na Jezioro Charzykowskie. Szlak ma wyjątkowe walory dydaktyczne – prowadzi przez najatrakcyjniejsze tereny Parku Narodowego Bory Tucholskie. Na zwiedzających czeka 13 przystanków, na których mogą bliżej przyjrzeć się wyjątkowym okazom tutejszej fauny i flory, a także odwiedzić ciekawe miejsca, poznać typy jezior i zobaczyć pomniki przyrody.

Dowiedz się więcej: http://www.pnbt.com.pl/niebieska_sciezka_dydaktyczna_pila_mlyn-195
 

  • Czarny szlak „Łącznikowy” (długość trasy – ok. 5 km) prowadzi z miejscowości Drzewicz do miejsca przecięcia z zielonym szlakiem „Strugi Siedmiu Jezior”. Najatrakcyjniejsze punkty tej trasy to aleja brzóz, jezioro lobeliowe Nierybno oraz „pętla Lipnickiego” – miejsce, w którym niegdyś wydobywano tutejsze bogactwo naturalne – torf.

Dowiedz się więcej: http://www.pnbt.com.pl/czarny_szlak_lacznikowy-650,47,565
 

  • Szlak Kaszubski im. Juliana Rydzkowskiego (czerwony) ma długość ok. 56 km i prowadzi z Chojnic, przez Jarcewo, Stary Młyn, Funkę, Bachorze, Piłę Młyn, Męcikał, Czarniż, Kosobudy, Dąbrowę do Wiela. Wspaniała trasa pozwala na poznanie tej części Kaszub zarówno od strony historycznej, kulturowej, jak i geograficzno-przyrodniczej.

Więcej informacji: http://www.pnbt.com.pl/szlak_kaszubski_im_juliana_rydzkowskiego_czerwony-650,44,565
 

  • Niebieski „Szlak Brdy” o długości 162 km prowadzi z Bydgoszczy do Konarzyn. Ten najdłuższy szlak pieszy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, choć nie należy do najłatwiejszych, jest jedną z najważniejszych tras turystycznych, docenianą zarówno przez amatorów pieszych wędrówek, jak i rowerzystów, gdyż doskonale prezentuje przyrodnicze, historyczne i kulturowe walory tych terenów.

Szczegółowy opis trasy: http://www.pnbt.com.pl/niebieski_szlak_brdy-650,45,565
 

  • Zielony szlak „Strugi Siedmiu Jezior” z Charzyków do Chojnic ma długość 48 km i wiedzie przez Zaborski Park Krajobrazowy oraz wokół leśnych jezior Parku Narodowego Bory Tucholskie. Do najważniejszych atrakcji należą: Struga Siedmiu Jezior – unikatowe zjawisko hydrologiczne, punkt widokowy nad brzegiem Jeziora Charzykowskiego, a także lobeliowe jeziora Małe i Wielkie Gacno.

Dowiedz się więcej: http://www.pnbt.com.pl/zielony_szlak_strugi_siedmiu_jezior-650,46,565
 

  • Żółty szlak „Łącznikowy” prowadzący od Jeziora Dybrzk do Jeziora Jeleń ma długość zaledwie 1,5 km i łączy szlaki piesze: niebieski z czerwonym i zielonym.

Link do strony: http://www.pnbt.com.pl/zolty_szlak_lacznikowy-650,1233,565

Międzymostowa 5
89-608, Swornegacie PL

See on the map
Newsletter
Subscribe to our newsletter and stay up to date with our promotions and special offers.  
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close