Chaber Apartamenty, Swornegacie
Wakacje na jachcie - poczuj wiatr w żaglach na Kaszubach
  1. Strona główna
  2. Atrakcje
  3. Wakacje na jachcie - poczuj wiatr w żaglach na Kaszubach

Wakacje na jachcie - poczuj wiatr w żaglach na Kaszubach

Data
przyjazdu
Data
wyjazdu

Wakacje na jachcie - poczuj wiatr w żaglach na Kaszubach

Kaszuby są doskonałą propozycją dla miłośników żeglarstwa, którzy poszukują pięknych, spokojnych, jeszcze nie do końca odkrytych miejsc do uprawiania tego wspaniałego sportu. Wieś Charzykowy – największy w okolicy ośrodek żeglarski – dysponuje nowoczesnym portem jachtowym.

Jezioro Karsińskie, nad którym położony jest nasz obiekt, leży w sercu popularnej trasy żeglownej, który wiedzie z Jeziora Charzykowskiego, aż do Jeziora Kosobudno. Bardziej zaprawieni żeglarze wybierają się też dalej, aż do Zapory Mylof. Po drodze, zwłaszcza na obszarach objętych strefą ciszy, można podziwiać tutejsze ptactwo: kormorany, czaple, czy perkozy.

Przystań żeglarska Psia Góra w Swornegaciach dysponuje wypożyczalnią sprzętu niezbędnego nie tylko do uprawiania żeglarstwa (jachty kabinowe, żaglówki), ale także innych sportów wodnych (rowery wodne, kajaki, łodzie wiosłowe). W ośrodku można zapisać się także na kurs na patent żeglarski. Największymi zaletami żeglowania po Kaszubach są cisza i względny spokój, czyli walory, które już trudno odnaleźć na Mazurach. 

Przebieg trasy: Jezioro Charzykowskie > Jezioro Długie > Jezioro Karsińskie > Jezioro Witoczno > Jezioro Łąckie > Jezioro Dybrzyk > Jezioro Kosobudno.

Międzymostowa 5
89-608, Swornegacie PL

Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z naszymi promocyjami i ofertami specjalnymi.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij