Chaber Apartamenty, Swornegacie
Piesze wędrówki - Poznawaj Bory Tucholskie krok po kroku
 1. Strona główna
 2. Atrakcje
 3. Piesze wędrówki - poznawaj Bory Tucholskie krok po kroku

Piesze wędrówki - poznawaj Bory Tucholskie krok po kroku

Data
przyjazdu
Data
wyjazdu

Piesze wędrówki - Poznawaj Bory Tucholskie krok po kroku

Park Narodowy Bory Tucholskie to prawdziwy raj dla amatorów pieszych wędrówek. Wspaniałe widoki, urokliwe krajobrazy, ciekawostki przyrodnicze i geograficzne, a przede wszystkim wciąż żywa kaszubska tradycja sprawiają, że każdy znajdzie tu trasę dla siebie.

Zróżnicowane pod względem trudności, długości i charakteru piesze szlaki turystyczne są niewątpliwą atrakcją i co roku przyciągają coraz więcej entuzjastów spacerów.

Najciekawsze szlaki piesze w okolicy:
 

 • Niebieska ścieżka dydaktyczna „Piła Młyn” (długość trasy – 5,7 km, czas potrzebny na pokonanie – 2,5 h) prowadzi przez najciekawsze obszary Parku Narodowego Bory Tucholskie, począwszy od miejscowości Bachorze, kończąc w punkcie widokowym na Jezioro Charzykowskie. Szlak ma wyjątkowe walory dydaktyczne – prowadzi przez najatrakcyjniejsze tereny Parku Narodowego Bory Tucholskie. Na zwiedzających czeka 13 przystanków, na których mogą bliżej przyjrzeć się wyjątkowym okazom tutejszej fauny i flory, a także odwiedzić ciekawe miejsca, poznać typy jezior i zobaczyć pomniki przyrody.
  Dowiedz się więcej: http://www.pnbt.com.pl/niebieska_sciezka_dydaktyczna_pila_mlyn-195
   
 • Czarny szlak „Łącznikowy” (długość trasy – ok. 5 km) prowadzi z miejscowości Drzewicz do miejsca przecięcia z zielonym szlakiem „Strugi Siedmiu Jezior”. Najatrakcyjniejsze punkty tej trasy to aleja brzóz, jezioro lobeliowe Nierybno oraz „pętla Lipnickiego” – miejsce, w którym niegdyś wydobywano tutejsze bogactwo naturalne – torf.
  Dowiedz się więcej: http://www.pnbt.com.pl/czarny_szlak_lacznikowy-650,47,565
   
 • Szlak Kaszubski im. Juliana Rydzkowskiego (czerwony) ma długość ok. 56 km i prowadzi z Chojnic, przez Jarcewo, Stary Młyn, Funkę, Bachorze, Piłę Młyn, Męcikał, Czarniż, Kosobudy, Dąbrowę do Wiela. Wspaniała trasa pozwala na poznanie tej części Kaszub zarówno od strony historycznej, kulturowej, jak i geograficzno-przyrodniczej.
  Więcej informacji: http://www.pnbt.com.pl/szlak_kaszubski_im_juliana_rydzkowskiego_czerwony-650,44,565
   
 • Niebieski „Szlak Brdy” o długości 162 km prowadzi z Bydgoszczy do Konarzyn. Ten najdłuższy szlak pieszy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, choć nie należy do najłatwiejszych, jest jedną z najważniejszych tras turystycznych, docenianą zarówno przez amatorów pieszych wędrówek, jak i rowerzystów, gdyż doskonale prezentuje przyrodnicze, historyczne i kulturowe walory tych terenów.
  Szczegółowy opis trasy: http://www.pnbt.com.pl/niebieski_szlak_brdy-650,45,565
   
 • Zielony szlak „Strugi Siedmiu Jezior” z Charzyków do Chojnic ma długość 48 km i wiedzie przez Zaborski Park Krajobrazowy oraz wokół leśnych jezior Parku Narodowego Bory Tucholskie. Do najważniejszych atrakcji należą: Struga Siedmiu Jezior – unikatowe zjawisko hydrologiczne, punkt widokowy nad brzegiem Jeziora Charzykowskiego, a także lobeliowe jeziora Małe i Wielkie Gacno.
  Dowiedz się więcej: http://www.pnbt.com.pl/zielony_szlak_strugi_siedmiu_jezior-650,46,565
   
 • Żółty szlak „Łącznikowy” prowadzący od Jeziora Dybrzk do Jeziora Jeleń ma długość zaledwie 1,5 km i łączy szlaki piesze: niebieski z czerwonym i zielonym.
  Link do strony: http://www.pnbt.com.pl/zolty_szlak_lacznikowy-650,1233,565

Międzymostowa 5
89-608, Swornegacie PL

Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z naszymi promocyjami i ofertami specjalnymi.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij